500VXK680MEFCSN35X55
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500VXK680MEFCSN35X55
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 500V SNAP-IN
Dataark: 500VXK680MEFCSN35X55.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500VXK680MEFCSN35X55
Varenummer 500VXK680MEFCSN35X55 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 500V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 5142 pcs Datablad 500VXK680MEFCSN35X55.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie VXK Ripple Current @ Low Frequency 2.44A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.416A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-4320
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Højde - Siddende (Max) 2.244" (57.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose