50JEV100M8X10.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50JEV100M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50JEV100M8X10.5.pdf2.50JEV100M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50JEV100M8X10.5
Varenummer 50JEV100M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 377675 pcs Datablad 1.50JEV100M8X10.5.pdf2.50JEV100M8X10.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie JEV Ripple Current @ Low Frequency 320mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 384mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 100µF Applikationer High Temperature Reflow