50JGV47M8X10.5
RubyconRubycon
50JGV47M8X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50JGV47M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50JGV47M8X10.5.pdf2.50JGV47M8X10.5.pdf3.50JGV47M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50JGV47M8X10.5
Varenummer 50JGV47M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 324903 pcs Datablad 1.50JGV47M8X10.5.pdf2.50JGV47M8X10.5.pdf3.50JGV47M8X10.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie JGV Ripple Current @ Low Frequency 167mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 250.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer Automotive, High Temperature Reflow