50LSW100000M77X101
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50LSW100000M77X101
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.50LSW100000M77X101.pdf2.50LSW100000M77X101.pdf3.50LSW100000M77X101.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50LSW100000M77X101
Varenummer 50LSW100000M77X101 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.031" Dia (77.00mm)
Serie LSW Ripple Current @ Low Frequency 16.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 17.604A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.094" (104.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100000µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 100000µF