50MH50.47MEFCTZ4X5
RubyconRubycon
50MH50.47MEFCTZ4X5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50MH50.47MEFCTZ4X5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50MH50.47MEFCTZ4X5.pdf2.50MH50.47MEFCTZ4X5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50MH50.47MEFCTZ4X5
Varenummer 50MH50.47MEFCTZ4X5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2288961 pcs Datablad 1.50MH50.47MEFCTZ4X5.pdf2.50MH50.47MEFCTZ4X5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie MH5 Ripple Current @ Low Frequency 4mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.059" (1.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.256" (6.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 0.47µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 0.47µF