50MH54R7MTZ5X5
RubyconRubycon
50MH54R7MTZ5X5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50MH54R7MTZ5X5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50MH54R7MTZ5X5.pdf2.50MH54R7MTZ5X5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50MH54R7MTZ5X5
Varenummer 50MH54R7MTZ5X5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1579088 pcs Datablad 1.50MH54R7MTZ5X5.pdf2.50MH54R7MTZ5X5.pdf
Tolerance 4.7µF Overflade Mount Land Størrelse 0.079" (2.00mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie MH5
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 50V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 18mA @ 120Hz
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 50MH54R7MTZ5X5 Levetid @ Temp. -
Impedans - Højde - Siddende (Max) 0.256" (6.50mm)
Udvidet beskrivelse 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL Applikationer 1000 Hrs @ 105°C