50MH70.33MEFCTZ4X7
RubyconRubycon
50MH70.33MEFCTZ4X7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50MH70.33MEFCTZ4X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50MH70.33MEFCTZ4X7.pdf2.50MH70.33MEFCTZ4X7.pdf
  • Besked
Specifikationer for 50MH70.33MEFCTZ4X7
Varenummer 50MH70.33MEFCTZ4X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5631 pcs Datablad 1.50MH70.33MEFCTZ4X7.pdf2.50MH70.33MEFCTZ4X7.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie MH7 Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.059" (1.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 0.33µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 0.33µF Applikationer General Purpose