50MXG6800MEFC35X25
Produkt oversigt
Varenummer: 50MXG6800MEFC35X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
Dataark: 1.50MXG6800MEFC35X25.pdf2.50MXG6800MEFC35X25.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50MXG6800MEFC35X25
Varenummer 50MXG6800MEFC35X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25283 pcs Datablad 1.50MXG6800MEFC35X25.pdf2.50MXG6800MEFC35X25.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 3.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.795A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 6800µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 6800µF Applikationer General Purpose