50NA100MEFC10X16
RubyconRubycon
50NA100MEFC10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50NA100MEFC10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50NA100MEFC10X16.pdf2.50NA100MEFC10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50NA100MEFC10X16
Varenummer 50NA100MEFC10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 465560 pcs Datablad 1.50NA100MEFC10X16.pdf2.50NA100MEFC10X16.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie NA Ripple Current @ Low Frequency 235mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 282mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose