50NSEV2.2M5X5.5
RubyconRubycon
50NSEV2.2M5X5.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50NSEV2.2M5X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50NSEV2.2M5X5.5.pdf2.50NSEV2.2M5X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50NSEV2.2M5X5.5
Varenummer 50NSEV2.2M5X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 652460 pcs Datablad 1.50NSEV2.2M5X5.5.pdf2.50NSEV2.2M5X5.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie NSEV Ripple Current @ Low Frequency 13mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 19.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2.2µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 2.2µF Applikationer General Purpose