50PK4700MEFC18X40
RubyconRubycon
50PK4700MEFC18X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50PK4700MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50PK4700MEFC18X40.pdf2.50PK4700MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50PK4700MEFC18X40
Varenummer 50PK4700MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32590 pcs Datablad 1.50PK4700MEFC18X40.pdf2.50PK4700MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 2.8A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.22A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1397
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.634" (41.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4700µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 4700µF