50RX302200M18X40
RubyconRubycon
50RX302200M18X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50RX302200M18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50RX302200M18X40.pdf2.50RX302200M18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50RX302200M18X40
Varenummer 50RX302200M18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25868 pcs Datablad 1.50RX302200M18X40.pdf2.50RX302200M18X40.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie RX30 Ripple Current @ Low Frequency 2.24A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.8A @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1410
Driftstemperatur -40°C ~ 130°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 130°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 29 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2200µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C
kapacitans 2200µF Applikationer Automotive