50RX303.3M8X11.5
RubyconRubycon
50RX303.3M8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50RX303.3M8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50RX303.3M8X11.5.pdf2.50RX303.3M8X11.5.pdf
  • Besked
Specifikationer for 50RX303.3M8X11.5
Varenummer 50RX303.3M8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5173 pcs Datablad 1.50RX303.3M8X11.5.pdf2.50RX303.3M8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie RX30 Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 130°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3.3µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C
kapacitans 3.3µF Applikationer Automotive