50RX50100M10X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50RX50100M10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.50RX50100M10X20.pdf2.50RX50100M10X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50RX50100M10X20
Varenummer 50RX50100M10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 226479 pcs Datablad 1.50RX50100M10X20.pdf2.50RX50100M10X20.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie RX50 Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 300mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C kapacitans 100µF