50SEV100M8X10.5
RubyconRubycon
50SEV100M8X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50SEV100M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50SEV100M8X10.5.pdf2.50SEV100M8X10.5.pdf3.50SEV100M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50SEV100M8X10.5
Varenummer 50SEV100M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 320mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 1189-3099-2
50SEV100M8X10.5-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 100µF Applikationer Automotive