50SGV4.7M5X6.1
RubyconRubycon
50SGV4.7M5X6.1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50SGV4.7M5X6.1
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50SGV4.7M5X6.1.pdf2.50SGV4.7M5X6.1.pdf3.50SGV4.7M5X6.1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50SGV4.7M5X6.1
Varenummer 50SGV4.7M5X6.1 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 621187 pcs Datablad 1.50SGV4.7M5X6.1.pdf2.50SGV4.7M5X6.1.pdf3.50SGV4.7M5X6.1.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 19mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 28.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2472-2
50SGV4.7M5X6.1-ND
50SGV4R7M5X6.1
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4.7µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 4.7µF