50SKV2.2M4X5.5
RubyconRubycon
50SKV2.2M4X5.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50SKV2.2M4X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50SKV2.2M4X5.5.pdf2.50SKV2.2M4X5.5.pdf3.50SKV2.2M4X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50SKV2.2M4X5.5
Varenummer 50SKV2.2M4X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 173582 pcs Datablad 1.50SKV2.2M4X5.5.pdf2.50SKV2.2M4X5.5.pdf3.50SKV2.2M4X5.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie SKV Ripple Current @ Low Frequency 11mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 16.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2477-6
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2.2µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 2.2µF