50TRV47M8X10.5
RubyconRubycon
50TRV47M8X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50TRV47M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50TRV47M8X10.5.pdf2.50TRV47M8X10.5.pdf3.50TRV47M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50TRV47M8X10.5
Varenummer 50TRV47M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 283725 pcs Datablad 1.50TRV47M8X10.5.pdf2.50TRV47M8X10.5.pdf3.50TRV47M8X10.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TRV Ripple Current @ Low Frequency 175mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 350mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-3568-2
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 360 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose