50TXW270MEFC8X30
RubyconRubycon
50TXW270MEFC8X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50TXW270MEFC8X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50TXW270MEFC8X30.pdf2.50TXW270MEFC8X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50TXW270MEFC8X30
Varenummer 50TXW270MEFC8X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 181355 pcs Datablad 1.50TXW270MEFC8X30.pdf2.50TXW270MEFC8X30.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 870mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.74A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 270µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 270µF Applikationer General Purpose