50USR4700M22X45
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50USR4700M22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SNAP TERMINAL
Dataark: 1.50USR4700M22X45.pdf2.50USR4700M22X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50USR4700M22X45
Varenummer 50USR4700M22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SNAP TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31250 pcs Datablad 1.50USR4700M22X45.pdf2.50USR4700M22X45.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie USR Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4700µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 4700µF