50WXA150MEFCT810X9
RubyconRubycon
50WXA150MEFCT810X9 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50WXA150MEFCT810X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50WXA150MEFCT810X9.pdf2.50WXA150MEFCT810X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50WXA150MEFCT810X9
Varenummer 50WXA150MEFCT810X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 662208 pcs Datablad 1.50WXA150MEFCT810X9.pdf2.50WXA150MEFCT810X9.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie WXA Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 360mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer Automotive