50YXF1000MEFC16X25
RubyconRubycon
50YXF1000MEFC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXF1000MEFC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50YXF1000MEFC16X25.pdf2.50YXF1000MEFC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXF1000MEFC16X25
Varenummer 50YXF1000MEFC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50352 pcs Datablad 1.50YXF1000MEFC16X25.pdf2.50YXF1000MEFC16X25.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 1.388A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.85A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2315
50YXF1000MEFC16X25-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 34 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1000µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1000µF Applikationer General Purpose