50YXF10MEFCT15X11
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXF10MEFCT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50YXF10MEFCT15X11.pdf2.50YXF10MEFCT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXF10MEFCT15X11
Varenummer 50YXF10MEFCT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1792748 pcs Datablad 1.50YXF10MEFCT15X11.pdf2.50YXF10MEFCT15X11.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 42mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 100mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4215-3
50YXF10MEFCT15X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 1.5 Ohms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose