50YXF220MEFCT810X16
RubyconRubycon
50YXF220MEFCT810X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXF220MEFCT810X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50YXF220MEFCT810X16.pdf2.50YXF220MEFCT810X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXF220MEFCT810X16
Varenummer 50YXF220MEFCT810X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 575567 pcs Datablad 1.50YXF220MEFCT810X16.pdf2.50YXF220MEFCT810X16.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 539mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 770mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3765-3
50YXF220MEFCT810X16-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 120 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose