50YXF3.3MEFCT15X11
RubyconRubycon
50YXF3.3MEFCT15X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXF3.3MEFCT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50YXF3.3MEFCT15X11.pdf2.50YXF3.3MEFCT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXF3.3MEFCT15X11
Varenummer 50YXF3.3MEFCT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1767806 pcs Datablad 1.50YXF3.3MEFCT15X11.pdf2.50YXF3.3MEFCT15X11.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 22.26mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 53mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 2.2 Ohms
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3.3µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 3.3µF