50YXG470MEFC16X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXG470MEFC16X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50YXG470MEFC16X16.pdf2.50YXG470MEFC16X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXG470MEFC16X16
Varenummer 50YXG470MEFC16X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 186430 pcs Datablad 1.50YXG470MEFC16X16.pdf2.50YXG470MEFC16X16.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 913mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.66A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 55 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF