50YXG560MEFC18X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXG560MEFC18X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.50YXG560MEFC18X16.pdf2.50YXG560MEFC18X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXG560MEFC18X16
Varenummer 50YXG560MEFC18X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 126689 pcs Datablad 1.50YXG560MEFC18X16.pdf2.50YXG560MEFC18X16.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 1.0615A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.93A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 560µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF