50YXH22MEFC5X11
RubyconRubycon
50YXH22MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXH22MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50YXH22MEFC5X11.pdf2.50YXH22MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXH22MEFC5X11
Varenummer 50YXH22MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 358652 pcs Datablad 1.50YXH22MEFC5X11.pdf2.50YXH22MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXH Ripple Current @ Low Frequency 75.6mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 180mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2320
50YXH22MEFC5X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 700 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 22µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
50YXH220MEFC10X16
50YXH220MEFC10X16
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL