50YXM4.7MEFCTA5X11
RubyconRubycon
50YXM4.7MEFCTA5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50YXM4.7MEFCTA5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50YXM4.7MEFCTA5X11.pdf2.50YXM4.7MEFCTA5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50YXM4.7MEFCTA5X11
Varenummer 50YXM4.7MEFCTA5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1381512 pcs Datablad 1.50YXM4.7MEFCTA5X11.pdf2.50YXM4.7MEFCTA5X11.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXM Ripple Current @ Low Frequency 33.6mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 80mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4.7µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 4.7µF Applikationer General Purpose