50ZL100MEFC8X11.5
RubyconRubycon
50ZL100MEFC8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZL100MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZL100MEFC8X11.5.pdf2.50ZL100MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZL100MEFC8X11.5
Varenummer 50ZL100MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 213380 pcs Datablad 1.50ZL100MEFC8X11.5.pdf2.50ZL100MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 362mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-1866
50ZL100MEFC8X11.5-ND
50ZL100MEFC8X115
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 74 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF