50ZL330MEFC10X23
RubyconRubycon
50ZL330MEFC10X23 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZL330MEFC10X23
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZL330MEFC10X23.pdf2.50ZL330MEFC10X23.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZL330MEFC10X23
Varenummer 50ZL330MEFC10X23 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 391269 pcs Datablad 1.50ZL330MEFC10X23.pdf2.50ZL330MEFC10X23.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 1.029A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 28 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose