50ZLH10MEFC5X11
RubyconRubycon
50ZLH10MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZLH10MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.50ZLH10MEFC5X11.pdf2.50ZLH10MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZLH10MEFC5X11
Varenummer 50ZLH10MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1497159 pcs Datablad 1.50ZLH10MEFC5X11.pdf2.50ZLH10MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLH Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 10µF