50ZLJ120M8X16
RubyconRubycon
50ZLJ120M8X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZLJ120M8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZLJ120M8X16.pdf2.50ZLJ120M8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZLJ120M8X16
Varenummer 50ZLJ120M8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 163929 pcs Datablad 1.50ZLJ120M8X16.pdf2.50ZLJ120M8X16.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 615mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.23A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2331
50ZLJ120M8X16-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 82 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose