580LSU2700MNB77X131
RubyconRubycon
580LSU2700MNB77X131 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 580LSU2700MNB77X131
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 580V SCREW
Dataark: 1.580LSU2700MNB77X131.pdf2.580LSU2700MNB77X131.pdf3.580LSU2700MNB77X131.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 794 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 794 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 580LSU2700MNB77X131
Varenummer 580LSU2700MNB77X131 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 580V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 580V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.032" Dia (77.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 8.8A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 11.44A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-3347
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.276" (134.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2700µF 580V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 2700µF