6.3ML120MEFCTZ6.3X5
RubyconRubycon
6.3ML120MEFCTZ6.3X5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3ML120MEFCTZ6.3X5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL
Dataark: 1.6.3ML120MEFCTZ6.3X5.pdf2.6.3ML120MEFCTZ6.3X5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3ML120MEFCTZ6.3X5
Varenummer 6.3ML120MEFCTZ6.3X5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1489805 pcs Datablad 1.6.3ML120MEFCTZ6.3X5.pdf2.6.3ML120MEFCTZ6.3X5.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie ML Ripple Current @ Low Frequency 80mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.256" (6.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 120µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 120µF