6.3SEV100M5X5.5
RubyconRubycon
6.3SEV100M5X5.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3SEV100M5X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.6.3SEV100M5X5.5.pdf2.6.3SEV100M5X5.5.pdf3.6.3SEV100M5X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3SEV100M5X5.5
Varenummer 6.3SEV100M5X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 61mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 91.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2483-1
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 100µF