6.3SEV47M5X5.5
RubyconRubycon
6.3SEV47M5X5.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3SEV47M5X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.6.3SEV47M5X5.5.pdf2.6.3SEV47M5X5.5.pdf3.6.3SEV47M5X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3SEV47M5X5.5
Varenummer 6.3SEV47M5X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 997560 pcs Datablad 1.6.3SEV47M5X5.5.pdf2.6.3SEV47M5X5.5.pdf3.6.3SEV47M5X5.5.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 46mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 1189-3112-2
6.3SEV47M5X5.5-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 47µF Applikationer Automotive