6.3SGV22M4X6.1
RubyconRubycon
6.3SGV22M4X6.1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3SGV22M4X6.1
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.6.3SGV22M4X6.1.pdf2.6.3SGV22M4X6.1.pdf3.6.3SGV22M4X6.1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3SGV22M4X6.1
Varenummer 6.3SGV22M4X6.1 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 223184 pcs Datablad 1.6.3SGV22M4X6.1.pdf2.6.3SGV22M4X6.1.pdf3.6.3SGV22M4X6.1.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 26mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 39mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2491-6
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 22µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 22µF