6.3TWL47MEFCCR5X7
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3TWL47MEFCCR5X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
Dataark: 1.6.3TWL47MEFCCR5X7.pdf2.6.3TWL47MEFCCR5X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3TWL47MEFCCR5X7
Varenummer 6.3TWL47MEFCCR5X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1456763 pcs Datablad 1.6.3TWL47MEFCCR5X7.pdf2.6.3TWL47MEFCCR5X7.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie TWL Ripple Current @ Low Frequency 50mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 75mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.335" (8.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose