6.3YXG150MEFC5X11
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3YXG150MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL
Dataark: 1.6.3YXG150MEFC5X11.pdf2.6.3YXG150MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3YXG150MEFC5X11
Varenummer 6.3YXG150MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1671733 pcs Datablad 1.6.3YXG150MEFC5X11.pdf2.6.3YXG150MEFC5X11.pdf
Tolerance 150µF Overflade Mount Land Størrelse 0.079" (2.00mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie YXG
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 6.3V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 105mA @ 120Hz
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 6.3YXG150MEFC5X11 Levetid @ Temp. -
Impedans 580 mOhm Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Udvidet beskrivelse 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL Applikationer 3000 Hrs @ 105°C