6.3ZL150MEFC5X11
RubyconRubycon
6.3ZL150MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3ZL150MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL
Dataark: 1.6.3ZL150MEFC5X11.pdf2.6.3ZL150MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3ZL150MEFC5X11
Varenummer 6.3ZL150MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1577136 pcs Datablad 1.6.3ZL150MEFC5X11.pdf2.6.3ZL150MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 125mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 300 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose