6.3ZLG33MEFCTZ4X7
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3ZLG33MEFCTZ4X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Dataark: 1.6.3ZLG33MEFCTZ4X7.pdf2.6.3ZLG33MEFCTZ4X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3ZLG33MEFCTZ4X7
Varenummer 6.3ZLG33MEFCTZ4X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2033521 pcs Datablad 1.6.3ZLG33MEFCTZ4X7.pdf2.6.3ZLG33MEFCTZ4X7.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 96.6mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.059" (1.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 480 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose