6.3ZLG820MEFCT78X16
Produkt oversigt
Varenummer: 6.3ZLG820MEFCT78X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL
Dataark: 1.6.3ZLG820MEFCT78X16.pdf2.6.3ZLG820MEFCT78X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6.3ZLG820MEFCT78X16
Varenummer 6.3ZLG820MEFCT78X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 622231 pcs Datablad 1.6.3ZLG820MEFCT78X16.pdf2.6.3ZLG820MEFCT78X16.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 750mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 28 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose