63LSQ100000MEFC77X121
RubyconRubycon
63LSQ100000MEFC77X121 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63LSQ100000MEFC77X121
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW
Dataark: 1.63LSQ100000MEFC77X121.pdf2.63LSQ100000MEFC77X121.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63LSQ100000MEFC77X121
Varenummer 63LSQ100000MEFC77X121 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1146 pcs Datablad 1.63LSQ100000MEFC77X121.pdf2.63LSQ100000MEFC77X121.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.032" Dia (77.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 18.9A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 20.79A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 1.236" (31.40mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 4.843" (123.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100000µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 100000µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
63LSQ22000MNB51X83
63LSQ22000MNB51X83
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW
På lager: 2905 pcs
Hent: 63LSQ22000MNB51X83.pdf
RFQ
63LEX
63LEX
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE 63AMP 250V AC TYPE T