63MXG5600MEFC35X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63MXG5600MEFC35X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP
Dataark: 1.63MXG5600MEFC35X25.pdf2.63MXG5600MEFC35X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63MXG5600MEFC35X25
Varenummer 63MXG5600MEFC35X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20948 pcs Datablad 1.63MXG5600MEFC35X25.pdf2.63MXG5600MEFC35X25.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 3.22A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.703A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 5600µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 5600µF Applikationer General Purpose