63PEV56M10X10.5
RubyconRubycon
63PEV56M10X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63PEV56M10X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY HYB 56UF 63V SMD
Dataark: 1.63PEV56M10X10.5.pdf2.63PEV56M10X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63PEV56M10X10.5
Varenummer 63PEV56M10X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM POLY HYB 56UF 63V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 43909 pcs Datablad 1.63PEV56M10X10.5.pdf2.63PEV56M10X10.5.pdf
Spændingsvurdering 63V Type Hybrid
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie PEV
Ripple Current @ Low Frequency 90mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 1.8A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 63PEV56M100010X10.5CT
63PEV56M100010X10.5CT-ND
63PEV56M10X10.5CT
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 30 mOhm
Detaljeret beskrivelse 56µF 63V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 30 mOhm 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 56µF