63PX100MEFCT78X11.5
RubyconRubycon
63PX100MEFCT78X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63PX100MEFCT78X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63PX100MEFCT78X11.5.pdf2.63PX100MEFCT78X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63PX100MEFCT78X11.5
Varenummer 63PX100MEFCT78X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 650244 pcs Datablad 1.63PX100MEFCT78X11.5.pdf2.63PX100MEFCT78X11.5.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 230mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 276mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose