63PX680MEFC12.5X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63PX680MEFC12.5X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.63PX680MEFC12.5X25.pdf2.63PX680MEFC12.5X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63PX680MEFC12.5X25
Varenummer 63PX680MEFC12.5X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 174582 pcs Datablad 1.63PX680MEFC12.5X25.pdf2.63PX680MEFC12.5X25.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 800mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 960mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.043" (26.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF