63RX30100MT810X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63RX30100MT810X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63RX30100MT810X16.pdf2.63RX30100MT810X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63RX30100MT810X16
Varenummer 63RX30100MT810X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 379774 pcs Datablad 1.63RX30100MT810X16.pdf2.63RX30100MT810X16.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie RX30 Ripple Current @ Low Frequency 315mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 450mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 130°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 200 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C kapacitans 100µF