63RX30470MGC16X25
RubyconRubycon
63RX30470MGC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63RX30470MGC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63RX30470MGC16X25.pdf2.63RX30470MGC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63RX30470MGC16X25
Varenummer 63RX30470MGC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 95874 pcs Datablad 1.63RX30470MGC16X25.pdf2.63RX30470MGC16X25.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie RX30 Ripple Current @ Low Frequency 1.125A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5A @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 130°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 130°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 69 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C kapacitans 470µF